Наталія Руденко-Федорченко про досягнення великих цілей маленькими кроками

11 вересня у Чернігові відбувся тренінг для жінок-лідерок змін з Чернігівської та Київської областей. Як активна громадська діячка, що вже має досвід організації соціальних заходів благодійного характеру у власному місті Обухів, я одразу ж зацікавилась подією, адже теми жіночого лідерства, захисту прав жінок та розвитку проектного мислення є одними із найбільш важливих у сучасному контексті розвитку нашої країни, тому що питання гендерної рівності тільки набуває свого розвитку та розголосу на повну силу, а численні перипетії у владі залишають проблеми місцевих громад на вирішення їх активістам та активісткам.

Одразу хочеться відзначити, що, хоча вживання фемінітивів для мене і досі є незвичним та викликає певний подив, я вже свідомо розумію їх призначення та роль – зробити жінок видимими в суспільстві, відзначити їхню роль в розвитку суспільства та розбудові держави. І справді, чому слово «прибиральниця» нас не дивує, а чуючи звертання «директорка» більшість українців здивовано обертаються у вашу сторону та перепитують, чи гарно ви навчались в школі? Варто вказати на продуманість вибору назви проекту та тренінгів організаторами, адже вони нібито і не нав’язують жорстко фемінітивів, вживаючи у назві «жінки-лідери», та вже з перших моментів представлення тренерок дуже м’яко вводять у вжиток.

До речі, кожна із сесій тренінгу була дуже продуманою та логічно пов’язаною: від знайомства, що плавно перетікало у само презентацію та практику публічного виступу; до розгляду сфер, в яких найбільш часто зазнають порушення права жінок, механізмів їх захисту та попередження виникнення цих порушень; завершуючи окресленням власної моделі соціального проекту, який має бути спрямований або ж на вирішення визначених вище проблем щодо становища прав жінок, або ж проблем місцевої громади, яку ви представляєте.

Особисто мені захід допоміг удосконалити майстерність публічних виступів, адже надав більше впевненості в собі: ми всі люди – ми всі боїмося натовпу і це природно; ми можемо робити помилки, адже «хто не помиляється?»; ми маємо звертати увагу тільки на ціль, якої прагнемо досягнути, а не на коментарі заздрісників та недоброзичливців. Та що для мене як не тільки громадської діячки, а і мами, є найбільш цінним - тренерки та учасниці допомогли своїми доречними зауваженнями, думками та досвідом удосконалити проект, який я планую втілити у життя найближчим часом: створення центру розвитку діток із особливими потребами у місті Обухів. Інколи нам здається, що наші ідеї є 100% унікальними та ідеальними, що заважає нам побачити їхні справжні хиби та слабкі місця. Можливість отримати компетентні коментарі, пропозиції та подальший консультаційний супровід – це просто безцінно! До речі, організатори радо діляться своїми контактами та відповідають на ваші питання/прохання і після завершення тренінгу, зокрема їх можна писати на адресу: [email protected].

Знаєте, після відвідування цього заходу у мене з’явилось нове життєве кредо: «маленькими кроками до великих цілей», що означає, що реалізувати мій «грандіозний задум» можливо та потрібно, але зробити це можна лише після того, як ти набудеш достатньої компетентності, проаналізуєш навколишнє середовище, всі виклики та можливі загрози, визначиш найбільш правильну модель його імплементації та в деталях пропишеш кожний запланований крок.