Про проект

Благодійний фонд «Рівність і взаємоповага» реалізує проект «Жінки-лідери змін в місцевих громадах», що спрямований на навчання та мотивацію жінок до керівництва та соціальної відповідальності на місцевому рівні.

Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» від 05.02.2015 року розпочав процес реформи децентралізації в Україні шляхом розширення прав і можливостей місцевих громад. До початку цієї реформи в Україні була добре відома тенденція - чим нижче рівень представницького органу, тим більше жінок серед його членів. Наприклад, в 2013 році у 27 регіонах, жінки становили 12% в регіональних радах, 23% в районних радах, 51% в сільських радах та 46% в селищних радах.

Оскільки реформа децентралізації відкрила нові фінансові можливості для місцевих громад, то посади очільника та інших виборних членів органів місцевої влади стали більш привабливими. Не зважаючи на впровадження Законом України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 року 30% гендерної квоти у виборчих списках, перші перевибори в місцевих громадах показали значне зростання інтересу кандидатів-чоловіків до участі у виборах до місцевих органів влади і скорочення представництва жінок на місцевому рівні. Це призвело до істотного порушення гендерного балансу на рівні місцевих рад.

Навіть беручи до уваги негативні тенденції, які почали проявлятись із 2015 року, жінки як і раніше готові брати активну участь у розвитку місцевих громад, особливо у сфері роботи над соціальними проектами, що мають на меті підвищити ефективність функціонування всієї громади. У зв’язку із цим, підтримка жіночих ініціатив щодо розробки та впровадження останніх може допомогти відновити баланс між представництвом чоловіків і жінок як у владі, так і в громадському житті на місцевому рівні.

Цільовою аудиторією проекту є:

 • жінки-депутатки обласних, районних, міських, селищних, та сільських рад;
 • жінки-представниці виконавчих органів міських, селищних, та сільських рад;
 • жінки-лідерки та членкині політичних партій;
 • жінки-лідерки та членкині громадських організацій.

Цілі проекту:

 • надати консультації жінкам щодо їхніх прав та можливостей на місцевому, національному та міжнародному рівнях;
 • підвищити рівень ініціативності та лідерського потенціалу цільової аудиторії проекту;
 • надати практичні навички із розробки та впровадження соціальних проектів на місцях;

Структура проекту:

Проект передбачає проведення циклу одноденних тренінгів з охопленням представників 24 областей України протягом червня-жовтня 2017р., а також фінального заходу в Києві у листопаді 2017р.

Кожний тренінг передбачає залучення до 30 учасниць і буде складатися із 4 сесій:

 1. Публічні виступи як засіб досягнення поставлених цілей (теорія та практика);
 2. Захист прав жінок на місцевому, національному та міжнародному рівнях (інтерактивне обговорення);
 3. Техніка написання та розробки соціальних проектів. Частина 1 (інтерактивне обговорення);
 4. Техніка написання та розробки соціальних проектів. Частина 2 (практика)

Під час тренінгу кожній учасниці буде запропоновано розробити власний соціальний проект і представити його на заключній сесії в Києві, яка передбачає залучення до 100 учасників, включаючи близько 48 представниць з областей, активістів та активісток захисту та просування прав жінок в Україні (політиків та політикинь, національних та міжнародних експертів та експерток), а також донорів, які в результаті ознайомлення із презентованими проектами можуть розглянути можливості щодо фінансування останніх.

Реалізація проекту дозволить:

 • Підвищити рівень обізнаності жінок щодо власних прав та можливостей на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях;
 • Підвищити рівень ініціативності та лідерського потенціалу жінок шляхом оволодінням навичками публічних виступів;
 • Мотивувати жінок до участі у розвитку власної громади шляхом участі у соціальних проектах;
 • Навчити учасниць тренінгу основам проектного менеджменту в контексті розробки та впровадження соціальних проектів на місцевому рівні;
 • Розширити можливості впровадження ініціатив жінок-лідерів місцевих громад через презентації своїх проектів на фінальній сесії у Києві в листопаді 2017р.